A Fekete Lovag mindig győz!
A Hercegi Vörös Lovagrend, Erigow
A lovagrend nevébol is kihallható, hogy vezetoje a mindenkori herceg, aki egyben Vörös Hadúr rangot is visel, övéi közt az elsot. A lovagrend tagjai kivétel nélkül keménységükről, félelmet nem ismerésükrol, valamint teljes testi és lelki kiegyensúlyozottságukról híresek, ezek nagy részét a kiképzésüknek köszönhetik. Tagjai teljes mértékben igyekeznek betartani a lovagi erkölcsi kódexet, és minél erélyesebben élni, éppen ezért teljes mértékben megbízhatóak. Lovagjai fegyverüket, páncéljukat (a dwoonokkal ellentétben) csak utazáskor, csatába induláskor veszik magukra. Vértezetüket olajban edzik bíbor színűre, ezzel is jelezve hovatartozásukat. A Vörös lovagok kedvelt fegyverei: kopja, lovagkard, és a buzogányok széles skálája, s ezekhez előszeretettel használnak különbözo nagyságú pajzsokat. A hajító-, és dobófegyvereket ellenben teljes szívükbol megvetik. Isteneikként a Pyarroni Istencsalád tagjait tisztelik. Az Erigowi Herceg testorségének nagy része is innen kerül ki. Testőrként is elég jól megállják a helyüket, csak egyetlen egyszer fordult elő, hogy az orizetük alatt herceg az életét vesztette, de ez is inkább Toron Boszorkánymestereinek furfangosságát dicséri, hogy sikerült csapdába csalni az Első Vörös Hadurat 3692-ben.
Az Erigowi Vörös lovag képzettségei első szinten:
Képzettség fok/%
Nehézvértviselet Af,
Pajzshasználat Af,
5 fegyver használata Af,
Fegyverismeret Af,
Fegyvertörés Af,
Hadvezetés Af,
Etikett Mf,
Történelemismeret Af,
3 Nyelvismeret (5,3,3)Af,
Írás/Olvasás Af,
Heraldika Mf,
Lovaglás Mf.
Ezekhez a további tapasztalati szinteken a következo képzettségek járulnak:
TSz. Képzettség fok/%
3. Pajzshasználat Mf,
3. Sebgyógyítás Af,
4. Pszi Af,
5. Fegyverhasználat Mf,
7. Sebgyógyítás Mf,
8. Nehézvértviselet Mf,
9. Hadvezetés Mf,
12. Pszi Mf.
Erigowi Krad Lovagrend
Az Erigowi Krad Lovagrend Ynev legnagyobb északi központú lovagrendje. A pyarroni vallás elterjedése után Erigow lett Észak kulturális fovárosa. Nem csoda hát, hogy a legnagyobb, és a legosibb lovagrend is itt emelt magának fellegvárat. Tagjai között egyenlo arányban találhatunk lovagokat, és paplovagokat. Mindegyikükre igazságosság, és kiemelkedo műveltség jellemző. A Rend nagymestere (akárcsak a Hercegi Vörös Lovagrendnél) az Erigowi uralkodóherceg, aki egyben az Első Vörös Hadúr is. Rendházaik sora behálózza az egész Északi Szövetséget, felvételt nyerni tagjaik közé igazi megtiszteltetés, és minden északi nemes vágya. Az Erigowi Krad Rend megalakulása óta a pyarroni hit védelmezoje északon, állandó háborúban Toron haduraival és a Kard Testvériség lovagjaival. Létszámuk igen változó, mert a rendtagság nem örökölheto, csak olyan lovagok kerülhetnek a Rend soraiba, akik bizonyítottak, és teljesítették a Rend fotanácsának valamely küldetését. A kérelmezo alkalmasságát maga a nagymester dönti el, s bizony sokakat visszautasítottak már. Az Erigowi Krad lovagok nem egyéni hostetteikkel vívták ki hírnevüket, hanem hihetetlen fegyelmezettségükkel, kiváló taktikai érzékükkel, és félelmet nem ismero, már-már makacssággal határos bátorságukkal. Csapataik nemegyszer arattak fényes diadalt sokszoros túlerővel szemben is, aranykörrel ékített, vörös-fehér sávos lobogójuk mindahányszor rettegést ébreszt ellenségeikben. Az Erigowi Krad Lovagrend tagjai már messziről is felismerhetoek, ugyanis páncélzatukat olajban feketére, vagy mélykékre edzve hordják. Kedvelt fegyvereik neveltetésükhöz híven: a lovagkard, a kopja, és hagyomány szerint a pajzs.
Az Erigowi Krad lovag képzettségei első szinten:
Képzettség fok/%
Nehézvértviselet Af,
Pajzshasználat Af,
5 Fegyver használata Af,
Fegyverismeret Af,
Hadvezetés Af,
Térképészet Af,
Erdőjárás Af,
Történelemismeret (saját kultúrkör) Af,
Legendaismeret (saját kultúrkör) Af,
Úszás Af,
Etikett Af,
Heraldika Af,
Írás/Olvasás Af,
3 Nyelvtudás (5,4,3)Af,
Lovaglás Mf.
Ezekhez a további Tapasztalati Szinteken a következő képzettségek járulnak:
TSz. Képzettség fok/%
3. Heraldika Mf,
4. Pajzshasználat Mf,
4. Pszi Af,
5. Fegyverhasználat Mf,
6. Történelemismeret (saját kultúrkör) Mf,
7. Nehézvértviselet Mf,
8. Legendaismeret (saját kultúrkör) Mf,
9. Hadvezetés Mf,
11. Pszi Mf.
Mivelhogy az Erigowi Krad Lovagrend tagjai már első szinten is sok képzettséggel rendelkeznek, emiatt Kp alapjuk 2, és ehhez a további szinteken 6 járul.
Mindkét lovagrend tagjai szellemi kiegyensúlyozottságuk miatt (ami a kiképzésük egyik alapfeltétele) k10+8+kf-el dobhatják az Asztráljukat.
Az Erigowi Krad Lovagrend tagjainak mindenféleképpen kell játszaniuk egy próbaküldetést, amivel eldönti a lovagrend vezetoje, hogy érdemes-e arra, hogy a lovagrend befogadja. A küldetés után válik csak a lovagrend tagjává, de nem szabad elfelejteni, hogy a lovagrend nem vágyik arra, hogy a kötelékükbe tartozzon, csak miután kiérdemelte. A próbaküldetésen még nem 1. szintű lovagként kell kidolgozni a karaktert, hanem úgymond kezdo lovagként, emiatt az ET-ben leírt lovagként kell kidolgozni, de - 5 sújtja a harcértékeit, és 2 képzettséggel nem rendelkezik (a KM jogköre eldönteni, hogy melyek azok).
Mindkét lovagrendnél vannak olyan lovagok, akik a Rendnek teljesítenek küldetést, vagy esetleg a Szövetségnek, de ha a Rend egyik tagját futi a kalandozóvér, akkor nem tartják vissza, de ezt is egy küldetés teljesítésével lehet kiérdemelni, mivel a lovagok Erigow fegyveres védelmét alkotják.
Viadomoi Oroszlánszív Lovagrend
Az Yneven létező lovagrendek közül talán a legnépesebb a Viadomoi Oroszlánszív Lovagrend. A szervezet egész világra kiterjedo rendház hálózattal rendelkezik, melynek középpontja az istenek háta mögötti hegyen emelkedo óriási vár, Viadomo. Az erodítmény eredetileg a hágó védelmére épült, célja a nomád hordák megfékezése, a civilizált világ megóvása volt. A kráni dúlásból Viadomo is megkapta a maga részét, de a váron végzett remek munka, és a lovagok, paplovagok nagyságát is megmutatta a háború, mivelhogy a harc 6 éve alatt egyszer sem sikerül bevenni a várat. A Rend lovagjai és paplovagjai Dreinának, a Hatalom Istennojének szolgálatában élik életük. Céljuk a Pyarroni Egyház és a vallás védelme, világméretu hatalmának, és elsoségének megőrzése. A jogrend, a törvény orei, küldetésüknek tekintik a jogtalan cselekedetek megakadályozását, ám bosszúhadjáratokat szinte sohasem indítanak, mondván az Uwel lovagjainak a feladata. Az Oroszlánszív Lovagrend színe a bíbor, és az arany, jelképe a két hátsó lábára emelkedo oroszlán. A rendet paplovagok irányítják. A Papok, paplovagokban leírt jellemzok ugyanúgy érvényesek a lovagokra, mint a Dreina hatalmával bíró paplovagokra. Talán fokozottabban is érvényesül mindez rájuk, hiszen nekik „csak" a hitük ereje mutatja az istenno útját, és csakis magukra és társaikra számíthatnak nehéz, és küzdelmes életükben. Sokan éppen ezért szívesen válnak késobb Dreina paplovagjaivá, ha az istenno érdemesnek találja hívét erre a feladatra.
Az Oroszlánszív lovagok képzettségei első szinten:
Képzettség fok/%
6 Fegyver használata Af,
Nehézvértviselet Af,
Pajzshasználat Mf,
Fegyverdobás (különleges képesség) Af,
Történelemismeret Af,
Heraldika Mf,
Hadvezetés Af,
Fegyverismeret Af,
Etikett Af,
Lovaglás Mf,
4 Nyelvtudás (4,4,3,3)Af,
Írás/Olvasás Af.
Ezekhez a további tapasztalati szinteken a következő képzettségek járulnak:
TSz. Képzettség fok/%
3. Hadvezetés Mf,
4. Pszi Af,
4. Sebgyógyítás Af,
5. Fegyverhasználat Mf,
6. Fegyverdobás (különleges képesség) Mf,
6. Történelemismeret Mf,
10. Nehézvértviselet Mf,
12. Pszi Mf.
Speciális képesség:
Nem teljesen különleges képesség, hanem inkább különleges harcmodor, amelyet élezett szegélyu kis pajzsaikkal hajtanak végre. Ha támadnak vele (TÉ: +10), akkor a sebzése k5 sp. A különlegesség akkor jelentkezik, ha lecsatolják karjukról a pajzsot. A pyarroni lovagok hajítófegyverként használják élesre fent acél pajzsaikat. Ilyenkor automatikusan elvesztik a kezdeményezést, a többi támadásukat az adott körben, no meg természetesen a pajzs VÉ bónuszait. 6. TSz-tol Mf-on (KÉ: +5, TÉ: +10, VÉ: +10) alkalmazzák ezt a támadási formát, így ekkor támadhatnak egyéb fegyverükkel is, de a pajzs eldobásában továbbra is elveszítik a kezdeményezést. Viszont a VÉ bónusz érvényesül, míg a pajzs náluk van. A diszkoszként elhajított pajzs maximális lotávolsága 6 ynevi láb. Sikeres támadás esetén a pajzs sebzése k6 sp, erre azonban vonatkozik az íjász szabály.
Fegyvertáruk:
Pallos, lovagkard, kopják, csatabárdok, és buzogányok a kedvenc fegyvereik. Kizárólag kis pajzsot használnak védoeszközként.
Dorani Vigyázók Rendje
Doran hadserege, mágikus úton kondicionált lovagok rendje, akiknek egyetlen feladata, hogx az északi varázslóállam biztonságára ügyeljenek. Létszámukat 555 foben határozták meg hajdanán, új tagot csak olyankor fogadnak maguk közé, ha valamelyikük meghal. Minden idok legkitunobben felszerelt serege, hisz Doran varázslói nem csak fegyverzetüket, és vértezetüket itatták át mágiával, hanem testüket, és szellemüket is. Szabályzata szerint nem lépheti át Doran határait, ám az utóbbi évszázadban (végveszély elhárításának okán) két ízben is felmentést nyertek e megszorítás alól. A Rend nagymestere a Doran titkosszolgálatának mindenkori feje, akinek kilétét suru homály fedi.
A Dorani Vigyázók Rendjéből kizárólag NJK karakterek származhatnak.
(Ehhez is lesz még kiegészítés, ill. várjuk az ötleteket.)
Kráni Elf Lovagrendek
A kráni elfek története, a Ranagol hit felvétele
,, - Hosszú történet ez, s attól tartok, próbára fogja tenni a magadfélék szukre szabott türelmét. Mégis a legelején kezdem, mert gyökerei az óidokbe nyúlnak vissza, és a gyökerek ismerete nélkül hiába vizsgálgatnánk a faág friss hajtásait.
Tudnod kell, hogy az Ötödik Domb Házának hercegi családja áldott magból származik. A hős, akinek az ágyékából a vérvonalunk fakad, olyan régen élt, hogy azt a ti gyarló elmétek felfogni sem képes. Mi azonban emlékezünk azokra az időkre, s nem csupán regéinkben, és legendáinkban. Olykor, ha magányosan elmélkedem egy rönkszentélyben, vagy a Tisztulás Ünnepén a szent lángokba révedek, szertefoszlik körülöttem a világ, s elmosódott képek ködlenek fel szemem előtt, távoli hangok ekhóját véli hallani fülem. Beszélhetnék róluk, de nem teszem, mert úgysem értenéd. A te kései fajtádnak nincsenek szavai ezekre a dolgokra, hisz akkor még az égiek gondolataiban sem léteztetek.
Ebben a letűnt korban élt a mi ősatyánk, kinek szeme még látta az elveszett hold fényét, mielott az átkos emlékezetu Opálhajós örökre kioltotta volna. Magasztos lény volt, égi küldött, kalahora. Ez megintcsak olyan szó, amelynek jelentését nem találni a ti nyelvetekben. Megkísérlem körülírni neked, de ne engem hibáztass, ha nem járok sikerrel; beszédetek barbár és bárdolatlan, ajkam csak nehezen hajlik rá, hasztalan keresgéli a hiányzó szavakat.
Próbáld meg elképzelni, hogy a Tizenhármak egyike nem a Birodalom alapításakor száll alá a világba, hanem a messzi ősidőkben, amikor a Kosfejes Úr még nem vetette reánk a tekintetét, s nem nyilatkoztatta ki akaratát első prófétáinak! Tudom, hogy az alantas, és csekély értelmu fajok számára ez eretnekségnek hangzik; bizonyára magad is istenkáromlónak véled szavaimat. Hisz kit szolgálna ez a mennyei sarj, kinek nevében hajtaná uralma alá a teremtett lényeket, kihez intézné tisztelgő véráldozatokat, ha egyszer a Kosfejes Úr még nem kívánja megajándékozni kegyelmével az anyagi síkot?
Ne fáradj töprengéssel, emberfia; hajlékod vendégszereto ugyan, szívesen idoznék benne hosszasabban, ám a te életed kurtábbra szabták az enyémnél, nem kívánhatom hát, hogy órákat áldozz rám belőle. Inkább megválaszolom a kérdést magam. Ha az égi küldött korábban érkezne Ranagol korszakánál, más urakat ajándékozna meg hódolatával: a legkevésbé gyöngéket és esendőeket a hamis istenségek közül. Szolgálata persze csak addig tartana, amíg a Kosfejes Úr rá nem mosolyog a világra. Ekkor vagy hűséges marad, és meghal; vagy pedig az igaz hithez pártol, és üdvözül.
Ezeket a koránjött Tizenhármakat hívjuk mi kalahoráknak, primortel; és közülük az egyik volt az én ősatyám.
Hatalmas harcos volt a kalahora, legderekabb, s legvitézebb az előkelők között. Hadba vezette népünket az Ősök ellen, s gyozelmet gyozelemre halmozott; tekintete üstökösként lángolt, és sújtó kardjával szemben senki nem állhatott meg. A Fekete Tudomány nem árthatott neki; mert az elfeledett isten, akinek hódolattal adózott átlényegítette ot s vérébe költözött, megóvta minden rontó igétől. Amikor az Osök látták, hogy erovel le nem bírhatják, a földmély sötétjébe menekültek elole, kilenc nagy fejedelmük vezetésével. Ő azonban esküvel fogadta, hogy oda is követi oket, s amikor visszatér, kilenc trófea fog a derékövén függeni.
Egymaga szállt le az Ősök miazmás hajlékáb, íjjal-karddal felfegyverkezve, harcra s halálra készen. Nem csak hadvezér volt, vadász és nyomolvasó is, s tudománya a földalatti csarnokoban sem hagyta cserben. Nyolc fejedelmet kutatott fel, hiába bújtak előle a legeldugottabb zugokba; nyolcszor talált célba sebes nyílvesszeje, nyolcszor fakasztott vért téveszthetetlen pengéje. Nagy riadalom támadt az Ősök honában; gyászos sirámuktól visszhangzott a földmély, félelem fészkelte be magát hideg-hűvös sötétbe. Vezéreik halálával a közrendű harcosokat olyan rettegés kerítette hatalmába; hogy fegyvereiket eldobálva menekültek a felszínre a hos elol. A Könnyuléptu Nép azonban odafent várta őket, s vérét vette valamennyiüknek, hiába könyörögtek sírva kegyelemért.
Az Ősök kilencedik fejedelme Sycassa Zahtar volt, a ti nyelveteken Bíbor Hadúr. Őt tartották a legkülönbnek, a legravaszabbnak mind közül. Amikor hírét vette a kalahora közeledtének, sietve visszavonult a legmélyebb csarnokokba, és süket fülekkel fogadta a vérrokonaitól érkezo segélykérést. Gyávának vélhetnéd; pedig nem volt az, csak okos, és számító. Türelemmel kivárta a Nyolcak bukását; harcoltak és meghaltak, a kalahora gyozött, ám közben o is gyengébbé vált, hatalma megapadt, védelme megtépázódott. Ketten maradtak végül, és Sycassa Zahtar nem rejtozködött többé. Pompázatos harci díszben vonult ki ellenfele elé; lávafolyamok fénye ragyogott rot szemében, homlokát vörösen izzó diadém övezte, páncélozott markában bíbor lángokat okádott Sharab Shaktor, a Csatabárdok Atyja. A hős nem riadt vissza a látványtól, hisz nem ismerte a félelmet; ám az elfeledett isten, aki szívében, vérében lüktetett, kevesebb volt nála, bár többnek hitte magát.
Összecsapott hát végül a kalahora és az Ős; kő roskadt, föld rendült tusájuk nyomán, s félve menekült közelükből a sötétség. Olvadt láva ömlött a Bíbor Hadúr sebeiből, s mikor busa feje meghasadt, lángförgeteg süvített elő a törött diadém alól. Felbődült féltérdre hulott, s a sziklák lángokat virágzottak körülötte. A kalahora ekkor győzelmet vehetett volna rajta, ha nincs Sharab Shaktor; ám a Csatabárdkő Atyja megváltotta gazdája életét, forró hamúvá porladt a markában s ami ereje csak volt, átsugározta belé. Fölállott a Hadúr, és elüvöltötte magát rettenetes fájdalmában; oly nagy volt bánata, s keserűsége, hogy ordítása az egek magasáig szárnyalt, s mindenki szörnyet halt, aki csak hallotta. Számosak az Ősök, s számosak rontó igéik is; ám mind közül ez volt a valaha kiejtett leghatalmasabb. - ''
|